استاندار خراسان  شمالی :

 

با اجرای کاداستر، واحدهای ثبت اسناد و املاک استان آماده ارائه خدمات الکترونیکی شدند.

 

مهندس جهانبخش در جریان بازدید از اجرای طرح های کاداستر و جامع املاک در خراسان شمالی گفت:

استخراج صد در صدی اطلاعات املاک ثبت شده استان و ورود آن به رایانه به منظور تحقق ثبت نوین و ارائه خدمات الکترونیکی در واحدهای ثبت اسناد و املاک استان قابل تقدیر است.

وی که با حضور در اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی و واحد ثبت اسناد و املاک بجنورد از بخش های مختلف فرایند خدمت رسانی به ارباب رجوع بازدید نمود به وظایف خطیر واحدهای ثبت اسناد و املاک استان در تثبیت مالکیت و حفظ حقوق اشخاص حقیقی و حقوقی در اموال منقول و غیرمنقول اشاره کرد و بر حفاظت و حراست از اسناد و مدارک ثبتی مالکین تأکید نمود.

استاندار خراسان شمالي در جریان این بازدید اطلاعات استخراج شده املاک و نقشه های تهیه شده به روش مستقیم زمینی 500/1 شهرهای مرکز شهرستانهای استان را که حاوی اطلاعات ملی و بین المللی  است را بررسی کرد و در جریان فرایند پالایش وضعیت مالکیت متقاضیان مسکن مهر که بوسیله نرم افزار در واحدهای ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی انجام می گیرد قرار گرفت.

مهندس جهانبخش پس از این بازدید یک ساعته از کوشش کارکنان ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی در اجرای موفق طرح های کاداستر و جامع املاک در سطح استان قدردانی نمود.

بنابراین گزارش در جریان این بازدید غلامرضا رحمتی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی فرایند اجرای کاداستر و جامع املاک و نقش مؤثر آن را در تثبیت مالکیت و کاهش اختلافات ملکی تشریح نمود

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 13:5 توسط |

 

 

 

بازديد اعضاء شوراي امر به معروف و نهي از منکرو ستاد اقامه نماز استان  

از اداره کل ثبت اسناد واملاک خراسان شمالي

 

پيرو برنامه اعلامي از سوي ستاد امر به معروف ونهي از منکر وستاداقامه نماز استان جهت شرکت در نماز جماعت ادارات کل نماز ظهر وعصرباامامت آيت ا.. مهمان نواز امام جمعه مرکز استان و عضو مجلس خبرگان رهبري و با حضور مهندس جهانبخش استاندار خراسان شمالي در محل نمازخانه اداره کل ثبت اسناد واملاک خراسان شمالي اقامه شد.

به گزارش روابط عمومي ثبت اسناد واملاک خراسان شمالي:

دربين دو نماز ظهر وعصرآيت ا..مهمان نواز نماينده مردم در مجلس خبرگان رهبري و امام جمعه بجنورد ضمن خسته نباشيد به تمامي کارکنان ثبت اسناد و املاک با اشاره به اينکه نمازخانه در تمامي ادارات بايد در بهترين قسمت يک اداره ايجاد شود.تنها راه سعادت بشر راارتباط با خدا دانستند و کليد اين سعادت را نماز برشمردند.ايشان همچنين هدف از شرکت در نماز جماعات در بين کارمندان را ارتباط نزديک با آنها و بيان وحل مشکلات عنوان نمودند.

اين گزارش حاکي است:

پس از اقامه نماز از قسمتهاي مختلف اداره کل ثبت اسناد و املاک و اداره ثبت بجنورد بازديد بعمل آمد.

استاندار خراسان شمالي در جريان بازديد از طرح کاداستر وجامع املاک  اجراي دقيق اين طرح راانقلابي در ثبت و حرکت ثبت سنتي به ثبت نوين دانست.

غلامرضا رحمتي زاده مديرکل ثبت اسناد واملاک خراسان شمالي نيز ضمن طرح  مسئله کمبود فضاي اداري جهت بهره برداریهاي لازم و اهميت اقامه نماز در ادارات گفت:طرح کاداستر وجامع املاک استان پيشرفت قابل توجهي داشته،بطوريکه در جريان سفر رياست سازمان ثبت اسناد واملاک کشوربه استان خراسان شمالي ايشان از رونداجراي اين طرح بسيارخرسند ورضايت خود را از عملکرد ثبت استان بصورت مکتوب اعلام و تمامي همکاران را مورد تشويق قراردادند.

 

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 13:0 توسط |

 

 

 

آیت ا... مهمان نواز در جمع کارکنان ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی

راه سعادت بشر در ارتباط با خدا است.

 

نماینده مردم خراسان شمالی در مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بجنورد درجریان بازدید اعضاء شورای امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز استان از فعالیت های فرهنگی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی ، طی سخنانی راه سعادت بشر را ارتباط با خدا دانست و گفت کلید این سعادت در اقامه نماز است .

رئیس ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر استان افزود: همه امور ریشه در مشیّت الهی دارد و با تقویت بُعد معنوی عزت و غنای انسان تأمین می شود.

آیت ا... مهمان نواز بر کارگشایی امور ارباب رجوع تأکید نمود و گفت: کار را جدی بگیرید و به موقع و سالم خدمت رسانی نماید و با این توفیق عزت معنوی را شامل حال خود سازید.

عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بجنورد هدف از این حضور را  شرکت در نماز جماعت کارکنان ثبت اسناد و املاک استان و ارتباط نزدیک با آنها و نیز بازدید از فعالیت های فرهنگی ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی دانست.

در جریان این بازدید که استاندار خراسان شمالی ، مدیرکل سازمان تبلیغات اسلامی و اعضاء ستاد اقامه نماز و شورای امر به معروف و نهی از منکر آیت ا... مهمان نواز را همراهی می کردند. غلامرضا رحمتی زاده مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی طی سخنانی عملکرد ذاتی و فعالیت های فرهنگی واحدهای ثبت اسناد و املاک استان را تشریح نمود و تأسیس پایگاه مقاومت بسیج عدالت ، فراهم نمودن زمینه اقامه نماز در اول وقت و تشکیل شورای امر به معروف و نهی از منکر و ستاد اقامه نماز در سطح واحدهای ثبت اسناد و املاک استان را از جمله اقدامات فرهنگی اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی دانست و افزود ترویج فرهنگ اقامه نماز و روحیه بسیجی و نیز اجرای فریضه امر به معروف و نهی از منکر در بین کارکنان ، سطح خدمت رسانی به ارباب رجوع را ارتقاء می بخشد.

بنا به این گزارش در ادامه این بازدید کارکنان اداره کل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی و واحد ثبت اسناد و املاک بجنورد نماز ظهر و عصر را به امامت آیت ا... مهمان نواز عضو مجلس خبرگان رهبری و امام جمعه بجنورد اقامه نمودند

+ نوشته شده در سه شنبه بیست و نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 12:55 توسط |

تشکیل اتاق فکر ، دانایی محوری را بر دستگاه حاکم می نماید.

                                    

 

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی در دیدار با رؤسای واحدهای ثبتی استان گفت: با اینکه هر تغییری همراه با مقاومت می باشد کارکنان ثبت در اجرای کاداستر برای تحقق ثبت نوین ، رزمندگان موفق بودند.

غلامرضا رحمتی زاده با تأکید بر به روزرسانی فرایندهای کاداستر و جامع املاک گفت: شرایط اجرای طرح میثم (مدیریت یکپارچه ثبت ملک) و تحریر اسناد مالکیت جدید (الکترونیکی) در واحدهای ثبت استان خراسان شمالی فراهم است.

وی با توجه به نامگذاری سال 88 از سوی مقام معظم رهبری به سال اصلاح الگوی مصرف بر پرهیز از هزینه های غیر ضروری تأکید نمود و گفت اصلاح الگوی مصرف و مدیریت نمودن هزینه های آثار مثبت مادی و معنوی به همراه دارد. به طوری که با اجرای آن تهدید به فرصت تبدیل می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی با اشاره بر نقش مؤثر نظارت بر اجرای وظایف ذاتی و ابلاغی گفت: نظارت بر اجرای عملکرد و ارجاعات و فرآیند رسیدگی امور ارجاعی ، علاوه بر بهبود عملکرد ، رضایتمندی مراجعین را به دستگاه ارتقاء می بخشد.

رحمتی زاده آموزش مستمر منابع انسانی را مهم دانست و افزود: آموزش ضمن خدمت برای بهبود و ارتقاء سطح علمی و تجربی کارکنان و پرورش نیروی انسانی به منظور توسعه مهارتهای شغلی برای کاهش زمان انتظار مراجعین و نیز کاهش هزینه های مادی و معنوی وارده ناشی از آن و نهایتاً رضایتمندی ارباب رجوع از اولویت های سال جاری ثبت استان خراسان شمالی می باشد.

وی تشکیل اتاق فکر را در واحدهای ثبتی ضروری دانست و افزود جلسات ماهیانه و بررسی کارشناسانه اجرای فرایندها و انطباق آن با مقررات ، نتیجه واحد و قانونمند را در ارائه خدمات

صفحه دو

 


به دنبال دارد و دانایی محور را بر دستگاه حاکم می نماید. که علاوه بر کاهش هزینه های مستقیم و غیر مستقیم وارده بر دستگاه باعث تسریع در پاسخگویی درست می شود.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی نظارت و بازرسی مستمر بر اجرای وظایف دفاتر اسناد رسمی و ازدواج و طلاق و مشاوران املاک تابعه واحدهای ثبتی را برای ارتقاء عملکرد مؤثر دانست .

وی با تأکید بر توجه به مسایل فرهنگی و عبادی در سطح واحدهای ثبت گفت : اقامه نماز سر وقت و حضور در بسیج و نیز اجرای فریضه مهم امر به معروف و نهی از منکر و آثار معنوی که این موارد به همراه دارد می تواند در عملکرد متصدیان و خدمت رسانان تأثیر گذار باشد.

رحمتی زاده سازگاری و نرمخویی و با مردم به عدالت رفتار کردن را ضروری دانست و بر گشاده رویی رؤسا و کارکنان با ارباب رجوع در خدمت رسانی تأکید کرد.

در نخستین جلسه رؤسای واحدهای ثبت اسناد و املاک خراسان شمالی که در فروردین ماه سال جاری در محل این اداره کل تشکیل شد معاون و مسئولین امور مالی ، امور اداری ، کاداستر و حفاظت اطلاعات ثبت استان طی سخنانی به اجرای دقیق و به موقع وظایف در ارائه خدمات رسانی به مراجعین اشاره نمودند.

در این جلسه رؤسای واحدهای ششگانه ثبتی خراسان شمالی طی سخنانی عملکرد سال گذشته حوزه فعالیت خودر را تشریح نمودند.

+ نوشته شده در چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 8:17 توسط |

 

تا پایان سال قبل 677 پروانه تخصصی اشتغال برای مشاوران املاک و خودرو خراسان شمالی صادر شد

.

 

  مدیركل ثبت اسناد و املاك خراسان شمالی گفت : در اجرای  ساماندهی  مشاوران املاک و خودرو تا کنون برای 677 مشاور املاک و خودرو ، پروانه تخصصی اشتغال در سطح استان صادر گردیده است.

غلامرضا رحمتی زاده اظهار داشت : از این تعداد 454 مشاور املاک و 46 مشاور خودرو در بجنورد مرکز استان خراسان شمالی و 154 مشاور املاک و 23 مشاور خودرو در سایر شهرستانهای استان اشتغال دارند. 

  

وی افزود : صدور پروانه تخصصی اشتغال برای مشاوران املاک و خودرو به منظور تخصصی و قانونمند نمودن معاملات و رفع اطاله دادرسی انجام می گیرد و مشاوران مؤظفند در اجرای وظایف از اوراق متحدالشکل و نیز دفاتر ثبت معاملات برگ شماری ، نخ کشی و پلمپ شده که به تأئید اتحادیه های مربوطه آنها رسیده است استفاده نمایند و در جریان بازرسی دستگاههای مسئول و مجاز سوابق مزبور را به عنوان مستندات انجام معاملات به بازرسان اعزامی ارائه نمایند.

+ نوشته شده در چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 7:57 توسط |

مدیر کل ثبت اسناد و املاک استان: طی سال گذشته 537 جلد سند مالکیت به نام دولت در خراسان شمالی صادر شد.

 

  

مدیركل ثبت اسناد و املاك خراسان شمالی گفت : با صدور 537 جلد سند مالکیت بیش از 6 میلیارد و 216 میلیون مترمربع از اراضی ملی و منابع طبیعی استان به نام دولت جمهوری اسلامی ایران تثبیت گردید.

 

غلامرضا رحمتی زاده افزود: میزان اسناد مالکیت صادره به نام دولت جمهوری اسلامی ایران به وسیله واحدهای ثبت اسناد و املاک استان در سال 87  نسبت به سال گذشته آن 133 درصد رشد داشته است. 

وی اظهار داشت : تثبیت مالکیت اراضی ملی و منابع طبیعی به نام دولت به منظور حفظ و احیاء عرصه های ملی و جلوگیری از تخریب منابع طبیعی اجرا می شود.

+ نوشته شده در چهارشنبه نهم اردیبهشت ۱۳۸۸ساعت 7:56 توسط |